Kas yra ASP žiniatinklio hostingas?

ASP žiniatinklio hostingas yra įmonės, kurios teikia ASP (active server page) paslaugas. ASP yra HTML puslapiai su įterptais ASP skriptais. Prieš siunčiant puslapį į lankytojo naršyklę, ASP skriptai yra apdorojami serveryje. ASP leidžia Jums sukurti dinaminius bazės puslapius ir svetainės lankytojas gali pasiekti duomenų bazės duomenis bei sąveikauti su tokiais puslapių objektų - kaip „Active X“ arba „Java“ komponentais.


Kada įvedate URL į savo naršyklę, Jūs paprašote svetainės serverio atsiųsti į Jūsų kompiuterį failą. Jeigu failas yra standartinis HTML, tada failas, kurį interneto naršyklė Jums atsiunčia, atrodo lygiai taip pat, kaip atrodo ir svetainės serveryje. Tačiau, kada ASP failas į Jūsų kompiuterį yra atsiunčiamas iš serverio, pirmiausia, jis yra paleidžiamas su HTML kodu, tik tada su ASP kodu. ASP kodas gali būti bet kas: dabartinis laikas, data ar kita panaši infomacija.
Turėsite susirasti svetainės hostingą, kuris „priglaus“ Jūsų svetainę „Windows“ serveryje. Savo ASP puslapius yra saugiau laikyti „Windows“ serveryje, nes „Windows“ serveris yra stabilesnis ir dauguma ASP komponentų veikia konkrečiai „Windows“ serveriui. Taip pat turite įsitikinti, ar Jūsų internetinė svetainė naudoja tokią duomenų bazę kaip „SQL“ (angl. Structured Query Language „struktūrizuota užklausų kalba“ – populiariausia iš šiuo metu naudojamų kalbų, skirtų aprašyti duomenis ir manipuliuoti jais reliacinių duomenų bazių valdymo sistemose) ir „Access“ (duomenų bazės tvarkyklė) bei Jūsų žiniatinklio hostingas teikia reikiamos rūšies duomenų bazės palaikymą.