Mobiliosios internetinės svetainės lietimo dizainas

Naršant internetinėje svetainėje mobiliuoju telefonu, žmogaus pirštai neturi galimybės naudotis kompiuterio pele ir užvesti ją į reikiamą vietą, neturi galimybės paspausti dešinįjį ar kairįjį pelės mygtuką. Taip pat, naršant svetainėje mobiliuoju, žmogaus pirštams reikia pakankamai erdvės tarp nuorodų, kad netyčia nepaspaustų tos, kurios nenorėjo. Kada yra kuriamas mobiliosios internetinės svetainės lietimo dizainas, reikia atkreipti dėmesį į pagrindinius kriterijus.


Duokite pakankamai vietos pirštams. Žmogaus pirštai negali taip tiksliai užeiti ant reikamos vietos kaip kompiuterio pelė. Mobiliojo telefono internetinės svetainės versijoje parinkčių mygtukai turi būti pritaikyti žmogaus pirštų dydžiui, o tarpai tarp parinkčių mygtukų – turi turėti pakankamai erdvės vienas nuo kito, kad netyčia žmogus nepaspaustų klaidingo mygtuko.
Palikite lankytojui atsiliepimą, jam palietus ekraną. Esant lėtam interneto ryšiui, daugelis Jūsų internetinės svetainės lankytojų turės šiek tiek palaukti, kol pateks iš vienos Jūsų svetinės kategorijos į kitą. Todėl kiekvieną kartą lankytojui paspaudus parinkties mygtuką, praneškite jiems ką jie pasirinko, atsiųsdami lankytojo parinkties mygtuko įtrauką arba išryškintą susietą langelį. Priešingu atveju – lankytojai įnirtingai lies savo mobiliojo ekranus ir taip pateks į klaidingą vietą.
Naudokite mygtukus. Mygtukai aiškiai nurodo, kur vartotojai gali arba negali spustelėti reikiamą parinkties mygtuką. Kadangi, skirtingai nei kompiuterio ekrane, negalite naudoti jokių signalų, kurie padėtų suprasti ar parinkties mygtukas yra aktyvus, mobiliojo telefono svetainės versijoje – svarbu apibrėžti tą vietą, kurią galima spustelti.
Išskleidžiamo sąrašo pertvarkymas. Išskleidžiamo sąrašo meniu punktas gali būti ir mobiliųjų telefonų versijoje. Tai yra puikus būdas paslėpti informaciją, kurios yra neprašoma. Kompiuterio ekranuose, meniu sąrašas išsiskleidžia - paspaudus dešinįjį pelės klavišą ant meniu punkto. Mobilioje internetinės svetainės versijoje išskleidžiamasis meniu punktas turėtų būti suaktyvintas ir bakstelėjus ant jo, turėtų būti aiškiai atskirtos meniu punkto parinktys.
Sumažinkite tekstą. Mobiliojoje internetinės svetainės versijoje – tekstas yra rašomas lečiau nei kompiuterio klaviatūra. Taip pat, rašant mobiliuoju, sumažėja vaizdo matomumas mobiliojo ekrane, nes atsiranda klaviatūros vaizdas, todėl mobiliojoje versijoje reiktų iškirpti tekstinę informaciją, kuri nėra svarbi ar būtina.