Kas yra svetainės hostingas?

Svetainės hostingas yra paslauga, leidžianti organizacijoms, įmonėms ar fiziniams asmenims paskelbti savo svetainę internete. Hostingo paslaugų teikėjas yra verslas, kuris teikia reikiamas technologijas ir paslaugas, kurios yra reikalingos, kad internetinė svetainė būtų matoma internete. Internetinės svetainės yra talpinamos ir saugomos specialiuose kompiuteriuose, kurie yra vadinami serveriais. Kuomet interneto vartotojai nori peržiūrėti Jūsų svetainę, viskas, ką jiem reikia padaryti, tai tik įvesti svetainės adresą ar domeną į savo naršyklę.

Tuomet lankytojų kompiuteris juos prijungs prie Jūsų svetainės serverio ir Jūsų internetinė svetainė bus „pristatyta“ į lankytojo naršyklę.
Daugelis hostingų kompanijų reikalauja, kad Jūs turėtumėte savo domeną. Jeigu, vis dėlto, savo domeno neturite, hostingo kompanija padės Jums jį įsigyti.
Štai keletas funkcijų, kurių galite tikėtis iš hostingo paslaugų.
• Elektroninio pašto paskyra. Kaip ir buvo minėta ankščiau, hostingo kompanija reikalauja, kad turėtumėte savo domeną. Pavyzdžiui, turėdami domeną – www.tavosvetaine.lt ir elektroninio pašto paskyros funkcijas, kurias Jums suteikia hostingas, galite sukurti elektroninio pašto domeną, pavyzdžiui – Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
• FTP prieiga. FTP prieiga leidžia Jums perkelti savo kompiuterio failus į svetainės serverį. Jeigu kuriate svetainę, naudojant savo HTML failus, galite failus iš savo kompiuterio perkelti į svetainės serverį naudodamiesi FTP, kad Jūsų svetainė būtų pasiekiama internete.
• „WordPress“ programos palaikymas. „WordPress“ yra internetinių svetainių kūrimo įrankis. Tai yra galinga internetinio puslapio turinio valdymo sistema, kuri yra patogus būdas kurti ir valdyti svetainę. „WordPress“ programa naudojasi daugiau nei 25 % interneto svetainių kūrėjų. Daugelis hostingų teikėjų iš karto pasakys, ar jų planai yra suderinami su „WodPress“ programa, ar ne. Pagrindiniai reikalavimai, kuriuos hostingas kelia „WordPress“ programai – tai PHP versija 7 arba naujesnė, MySQL versija 5,6 arba naujesnė.