Verslas internete - būtina, rekomenduojama ar nereikalinga?

Pradedant smulkųjį verslą internete, ypač mažoms įmonėms, neužtenka vien tik mažos svetainės su būstinės adresu ir telefono numeriu. Tai reiškia, kad reikia sukurti virtualią savo verslo versiją su svetinga, informatyvia svetaine, „Facebook“ puslapiu ir „Twitter“ paskyra. Šiuo elektroniniu amžiumi, ypatingai karantino metu, daugiau žmonių ieško reikiamų produktų ir paslaugų internete, o ne naršo telefonų knygą. Ignoruoti šią svarbią, potencialią rinkodaros platformą yra tarsi sakyti: „Man nereikia jokio verslo“.

Prieinamumas

Internetas niekada nemiega, o kiekvienas siūlomas internetinis portalas suteikia verslui virtualų poilsio kambarį visą parą. Tai leidžia potencialiems klientams ištirti jūsų produktą ar paslaugą po darbo valandų ir esant namuose. Jei parduodate produktus, internetinė parduotuvė leidžia visą parą pateikti užsakymą, kad pardavimas būtų užfiksuotas kai tik klientas susidomi. Tokiu atveju klientui nereikia laukti, kada atsidarys jūsų fizinė parduotuvė, kad galėtų įsigyti tam tikrą prekę ar produktą.

Prekės ženklo kūrimas

Iš esmės „prekės ženklo kūrimas“ iš tikrųjų reiškia potencialaus kliento pasitikėjimo jūsų įmone ar produktu kūrimą. Pateikimas internetu ne tik suteikia klientui prieigą prie jūsų produkto ar paslaugos, bet ir suteikia klientui galimybę „patvirtinti“ jūsų verslą. Internetinės apžvalgos, jūsų bendravimas su kitais klientais ir įrašų dažnumas bei kokybė padeda sukurti teigiamą įspūdį apie jūsų įmonę potencialaus kliento galvoje, todėl ateityje tai turėtų padidinti jūsų produktų pardavimą.

Didesnė auditorija

Internetas apima daug didesnę pirkėjų auditoriją nei vietinė parduotuvė, kuri pagrinde pritraukia tik to rajono gyventojus. Jūsų žiniatinklio žinutė pasiekia bet kurį pasaulio žmogų, kuris nėra pasiekiamas prekiaujant tik savo fizinėje parduotuvėje. Priklausomai nuo jūsų konkrečios pramonės šakos ir pasiūlymų, tai gali atverti daug platesnę klientų bazę nei pasikliauti tiesiogine sąveika.

Atsiliepimai

Kai kurie atsiliepimus apie savo verslą laiko „dviašmeniais kardais“, nes visada yra galimybė būti įvertintiems neigiamai, nesvarbu ar pelnytai ar ne. Tačiau jei verslą vykdote sąžiningai ir gerai elgiatės su klientais, tai turėtų būti vienkartinis įvykis, kurį nustelbtų daugybė jūsų patenkintų klientų atsiliepimų. Potencialūs klientai dažnai patikrina atsiliepimus apie kompaniją prieš perkant, todėl visada skatinkite patenkintus klientus pateikti atsiliepimus į tokias reitingavimo platformas kaip „Yelp“ ar „Google“.

Lengvesnis pardavimas ir marketingas

Gerai žinomas rinkodaros faktas yra tas, kad žmonės mėgsta pirkti. Detaliai parašyta jūsų produktų ar paslaugų informacija svetainėje leidžia pirkėjams priimti ramesnį ir labiau apgalvotą sprendimą pirkti, o ne jausti pardavėjo spaudimą greičiau įsigyti prekę. Populiarinti savo verslą internete yra žymiai pigiau ir paprasčiau, nes lyginant su tradicine rinkodara, sutaupote spausdinimo ir siuntimo išlaidas.