Žiniatinklio administravimas: tinklo serverio ir svetainės priežiūra

Žiniatinklio administravimas yra vienas iš svarbiausių, bet nepastebimų interneto kūrimo aspektų.

Turbūt nemanote, kad administravimas tai jūsų, kaip interneto dizainerio ar kūrėjo darbas, bet jūsų organizacijoje turi būti kas nors, kas visada tvarkytų svetainę už jus. Jei neturite gero žiniatinklio valdytojo, kuris pastoviai prižiūrėtų jūsų svetainę, galima sakyti kad jūs neturite ir svetainės. Tai reiškia, kad jums gali tekti įsitraukti pačiam į svetainės priežiūrą, bet ką daro žiniatinklio valdytojas?

Vartotojo abonementai

Daugelis žmonių pirmą ir dažnai vienintelį kartą bendrauja su savo žiniatinklio valdytoju tik tuomet, kai sistemoje gauna paskyrą. Sąskaitos nėra tiesiog stebuklingai sukurtos nuo nulio arba dėl to, kad kompiuteris žinojo, kad jums jų reikia. Vietoj to, norint sukurti paskyrą, kažkas turi įvesti informaciją apie jus. Paprastai tai daro svetainės sistemos administratorius.

Tai tik viena maža žiniatinklio administravimo dalis. Tiesą sakant, vartotojo abonementų kūrimas paprastai yra automatizuotas ir sistemos administratorius į juos žiūri tik tada, kai kažkas negerai, ir ne kiekvienoje paskyroje. Jei atsitiktinai žinote, kad jūsų paskyros buvo sukurtos rankiniu būdu, būtinai padėkokite savo administratoriui už paskyros sukūrimą. Tai gali būti gana paprasta užduotis jam, tačiau, pripažindami jūsų administratorių atliktą darbą, galite nueiti labai ilgą kelią, kol suprasite, kad jums reikia jų pagalbos dėl kažko didesnio (ir patikėkite mumis, jums reikės jų pagalbos, kad galėtumėte ką nors daugiau padaryti).

Žiniatinklio sauga

Saugumas yra bene svarbiausia žiniatinklio administravimo dalis. Jei jūsų interneto serveris nėra saugus, jis gali tapti įsilaužėlių šaltiniu, kuris kiekvieną sekundę gali tiesiogiai atakuoti jūsų klientus arba siųsti šlamšto pranešimus ar kitus dar kenksmingesnius dalykus. Jei nekreipiate dėmesio į saugumą, įsitikinkite, kad įsilaužėliai atkreipia dėmesį į jūsų svetainę. Kiekvieną kartą, kai keičiasi domeno savininkas, įsilaužėliai gauna šią informaciją ir pradeda tikrinti domeną, ar nėra saugos pažeidžiamumų.

Žiniatinklio serveriai

Žiniatinklio serveris iš tikrųjų yra programa, veikianti serverio mašinoje. Žiniatinklio valdytojai sklandžiai palaiko tą serverį. Jie nuolat atnaujina naujausius pataisymus ir įsitikina, kad jų rodomi tinklalapiai iš tikrųjų rodomi. Jei neturite interneto serverio, neturite svetainės - taigi taip, jums reikia, kad tas serveris veiktų ir veiktų.

Žiniatinklio programinė įranga

Yra daugybė interneto programų, kurių veikimas priklauso nuo serverio programinės įrangos. Žiniatinklio valdytojai įdiegia ir prižiūri visas toliau nurodytas programas ir dar daugiau:

• Aktyvius serverio puslapius
• CGI (kompiuterinę grafiką)
• PHP / Funkcijos
• JSP
• Duomenų bazes

Prisijungimų analizė

Norėdami sužinoti, kaip patobulinti savo svetainę, svarbu išanalizuoti žiniatinklio serverio žurnalo failus. Žiniatinklio valdytojai pasirūpins, kad tinklaraščiai būtų saugomi ir modifikuojami taip, kad jie neužimtų visos vietos serveryje. Jie taip pat gali ieškoti būdų, kaip pagerinti svetainės greitį, pagerinant ir paties serverio našumą, ką jie dažnai gali padaryti peržiūrėdami žurnalus ir atsižvelgdami į našumo metriką.

Turinio valdymas

Kai svetainėje yra daug turinio, turinio valdymo sistema yra būtina. Žiniatinklio turinio valdymo sistemos išlaikymas yra pagrindinis administracinis iššūkis.