Internetinio puslapio anatomija

„Apsiginklavę“ žiniatinklio šriftais, HTML ir CSS - turite puikią galimybę sukurti nuostabią svetainę, kurioje būtų visi geram SEO reikalingi elementai.
Norėdami visiškai išnaudoti šį turtą, yra svarbu suprasti puslapio struktūrą. Natūralu, kad puslapio struktūra priklausys nuo Jūsų kliento rinkos sektoriaus.
Vienas pagrindinių dalykų, kurį dizaineriai rekomenduoja suprasti, tai informacijos išdėstymo puslapyje svarbą, raginimus veikti ir pasitikėjimo signalus.


Labai geras palyginimas internetinių svetainių dizainui gali būti žurnalo viršelis. Neatsitiktinai daugumos žurnalų viršelių išdėstymas yra labai panašus. Taip yra todėl, kad žurnalų dizaineriai puikiai supranta internetinės svetainės dizaino parametrus, kurie sudomina žmones.
Dizaineriai žino, kad dažniausiai, žurnalai yra sudedami parduotuvių lentynose, todėl jie turi turėti aiškią „stiebo galvą“(viršutinį puslapio ketvirtį), indentifikuojančią žurnalą. Todėl dizaineriai viršutiniame puslapio ketvirtyje turi parodyti vartotojui parindines žurnalo savybes ir pasiūlymus.
Šie žurnalų dizaino parametrai yra labai panašūs su internetinio puslapio dizainio parametrais. Puslapio dizaineriai taip pat turi kovoti su svetainės „lankstymu“ ir labiau nei bet kada sutelkti dėmesį į internetinės svetainės poziciją google paieškos algoritmuose.
Žurnalo atveju, „stiebo galva“ supažindina vartotojus su žurnalo turiniu ir pasiūlymais, kurie paskatina vartotoją žurnalą nusipirkti. Vietos, kurias šie pagrindiniai pasiūlymai užima, vadinamos „karštosiomis vietomis“ (hot spots). Žurnalų dizaineriai jas puikiai žino, nes tai taktinės pozicijos puslapyje, kurios turi geriausią galimybę sulaukti vartotojų dėmesio.
Tie patys parametrai yra taikomi ir internetinių svetainių dizainui. Taip yra sukuriama internetinių svetainių infografika, kurioje išdėstytos pagrindinės, titulinio internetinės svetainės puslapio raktinės vietos ir interneto prieigos taškai (hotspot) bei nurodomas galimas jų poveikis.