Kaip išsirinkti savo pirmuosius „SEO“ raktinius žodžius?

Norint turėti sėkmingą internetinę svetainę, reikia pasirinkti tinkamus raktinius žodžius. Laikui bėgant, Jūs surinksite duomenis, kurie padės nustatyti, kurie iš Jūsų išrinktų raktinių žodžių yra sėkmingiausi, tačiau kaip pasirinkti tinkamą pradinį raktinių žodžių rinkinį?


Nusistatykite ir supraskite savo pagrindinius tikslus. Prieš nuspręsdami, kurie raktiniai žodžiai tinka Jūsų prekės ženklui, skirkite šiek tiek laiko apmąstymams apie tai, kokie yra Jūsų „SEO“ tikslai. Daugelis įmonių naudoja „SEO“, kad padidintų savo svetainės lankytojų srautą, o tai savo ruožtų padidina ir įmonės pajamas, tačiau šioje situacijoje reikia būti konkretesniems, pavyzdžiui:
• kaip greitai norite pamatyti rezultatus? „SEO“ yra ilgalaikė strategija, todėl kartais prireikia mėnesių, kol rezultatai pradeda matytis. Jeigu norite, kad rezultatai būtų greitesni, turėsite pasirinkti mažesnės konkurencijos ir didesnės apimties raktinius žodžius;
• kokia yra Jūsų tinkama auditorija? Ar orientuojatės į vieną konkrečią auditoriją ar šia tema esate lankstus ir Jūsų internetinėje svetainėje gali lankytis įvairi auditorija?
• kokio tipo srauto Jūs ieškote? Ar Jūsų tikslas, kad žmonės pirktų Jūsų gaminius ar paslaugas, ar šiuo metu didesnį dėmesį kreipiate į ženklo žinomumo didinimą?
Nuspręskite kaip derinsite raktinius žodžius. Kuomet žinosite savo tikslus, turėsite sugebėti nuspręsti kaip derinsite „galvomis“ vadinamus raktinius žodžius su raktiniais židžiais, vadinamais - „ilgomis uodegomis“. „Galvos“ raktiniai žodžiai yra trumpos frazės, dažniausiai 1, 2 ar 3 žodžiai. Šie raktiniai žodžiai ne tik pritraukia didesnį srautą auditorijos, bet tuo pačiu ir didesnį konkurencingumą.
Raktiniai žodžiai su „ilgomis uodegomis“ – yra ilgesni, todėl jų auditorijos srautas yra mažesnis, tuo pačiu mažesnė ir konkurencija.